Strona główna

Wirtualna wizytówka dworcaStartujemy z wirtualną wizytówką dworca Kraków NOWY Główny.

Z dużym naciskiem na NOWY ponieważ właśnie w Krakowie funkcje starego budynku dworcowego przejmie zupełnie nowy obiekt. Nowości doda mu także miejsce usytuowania, NOWY powstaje bowiem pod powierzchnią torów i peronów. A dworca kolejowego, gdzie pociągi przejeżdżają niemalże ponad głowami pasażerów, w Polsce jeszcze nie było.

W oczekiwaniu na Kraków NOWY Główny zapraszamy do Galerii, tam można znaleźć ślady ponad 160. letniej historii krakowskiego dworca. Szczególnie zapraszamy do Wehikułu czasu, gdzie podróż ważnych i ciekawych pasażerów nadal trwa. Niecierpliwym polecamy Wiosnę 2012, która pokazuje dworzec w wydaniu underground.

Jeżeli wybieracie się do Krakowa pociągiem koniecznie zerknijcie na Tymczasową organizację ruchu pieszych, tam możecie zaplanować ścieżkę najbardziej dogodnego przejścia przez obiekt.

NOWY dworzec powstaje w ramach Krakowskiego Zintegrowanego Centrum Transportu, będącego miejscem przesiadkowym dla podróżujących pociągami, samolotem, osób przemieszczających się autobusem, tramwajem, taxi, lub samochodem prywatnym. Wiele środków transportu w jednym miejscu połączona siecią korytarzy, schodów i wind tworzy specyficzny rodzaj obiektu porównywalny do MROWISKA, gdzie na wielu jego poziomach toczy się życie a szerokorozumiana podróż trwa…

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko