Strona główna

Nowy Kraków Główny – nie tylko dworzecBudowany pod peronami stacji Kraków Główny dworzec będzie nie tylko wygodnym, nowoczesnym miejscem zakupu biletów i oczekiwania na pociąg. Powstaje tam również bardzo duża część komercyjna, która służyć będzie nie tylko podróżnym, ale też wszystkim mieszkańcom Krakowa, szukającym szerokiej oferty produktów i usług.

Powierzchnia nowego dworca Kraków Główny to ciekawe połączenie tradycyjnej części dla pasażerów kolei z nowoczesną częścią komercyjną. Szeroka oferta handlowa umożliwi nie tylko zakup podstawowych artykułów potrzebnych w czasie podróży, ale pozwoli również zrobić cotygodniowe zakupy, znaleźć świąteczne prezenty, albo zjeść posiłek w jednym z punktów gastronomicznych.
 
Na 3 500 m2 znajduje się prawie 50 lokali. Najmniejszy ma niespełna 10 m2, największy - ponad 500. To druga największa po Warszawie Centralnej powierzchnia handlowa należąca do PKP. Zdecydowana większość lokali ma już najemców, którzy już wkrótce zaczną adaptować pomieszczenia zgodnie ze swoimi potrzebami.
 
Informacje o sklepach i ich rozmieszczeniu będzie można uzyskać między innymi z dwóch infomatów znajdujących przy wejściach na dworzec od strony wschodniej i zachodniej.
 
Ogromnym plusem galerii będzie jej lokalizacja. Stacja Kraków Główny to bardzo duży punkt przesiadkowy dla ruchu miejskiego, regionalnego i międzyregionalnego. W najbliższej odległości znajduje się stacja Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, Regionalny Dworzec Autobusowy oraz Galeria Krakowska.

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko