Strona główna

Nowoczesne Infomaty na dworcu w KrakowieSą nowe, intuicyjne i takich nie ma jeszcze na żadnym dworcu kolejowym w Polsce. Na dworcu podziemnym w Krakowie znajdą się dwa specjalnie zaprojektowane na jego potrzeby Infomaty.
 
Będzie można skorzystać z nich już po otwarciu dworca. Posiadają one 70 calowe ekrany dotykowe. Podróżni, którzy z nich skorzystają, klikając palcem na poszczególne ikony będą mogli sprawdzić na nich plany dworca, miasta, a także skorzystać ze strony krakowskiej informacji turystycznej. Oprócz tego w Infomacie znajdziemy mapkę z rozmieszczeniem postojów taksówek i przystanków komunikacji miejskiej, a do tego jej rozkład jazdy, schemat oraz ceny biletów. 
 
Najciekawszą funkcją Infomatu będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na nowym krakowskim dworcu za pomocą wbudowanego w urządzenie aparatu i wysłanie go e-mailem na swoją skrzynkę. Dodatkowo będziemy mieli możliwość zeskanowania z infomatu QR kodu. Osoby, które to zrobią mogą liczyć na dostęp do unikalnych zdjęć dworca.
 

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko