Strona główna

Misja Dworzec zakończyła się powodzeniem!29 marca w Krakowie odbyła się, zorganizowana przez PKP S.A., gra miejska z okazji otwarcia nowego dworca kolejowego. Kilkadziesiąt zespołów, ruszyło ulicami Krakowa z nietypowym zadaniem: uratować przyszłość.

Zabawa rozpoczęła się już kilka dni wcześniej, etapem internetowym, który był sprawdzianem umiejętności i wiedzy o krakowskim dworcu. Pierwsze zadanie zostało ogłoszone 21 marca, a kolejne przez następne 6 dni o tej samej porze.

W dniu rozpoczęcia gry przed budynek dawnego dworca kolejowego przybyło ponad 200 osób, które po wykonaniu zadania wstępnego otrzymały karty startowe ze szczegółami gry.

Zadanie ratowania przyszłości wymagało odnalezienia 14 postaci w punktach, zwanych bramami czasoprzestrzennymi, rozproszonych na terenie Krakowa. Każda drużyna chcąc odwiedzić wszystkie punkty miała do pokonania dystans blisko 6 kilometrów. Gracze spotkali na swej drodze znane postacie z przeszłości m.in. Mikołaja Kopernika, Królową Bonę, ale też z przyszłości jak np. wolontariuszkę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.

W zabawie zwyciężył zespół M01, który zdobył największą liczbę punktów w etapie terenowym, odgadł prawidłowy kod naprawczy, za pomocą którego uruchomił urządzenie czasoprzestrzenne i uwolnił podróżnika z przyszłości umożliwiając mu wykonanie zadania.

Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny U01 oraz T01.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej grze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która znajduje się poniżej.

 

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko