Strona główna

Dworzec Kraków Główny przy ulicy Pawiej 5aNowy budynek dworca to również nowy adres. Wydział Geodezji Urzędu Miasta Krakowa nadał obiektowi zlokalizowanemu pod peronami stacji Kraków Główny adres przy ulicy Pawiej 5a.

Komfortowy dojazd do nowego dworca będzie możliwy nie tylko od strony Pawiej. Również od ulicy Wita Stwosza można dotrzeć na tzw. Płytę Centrum, czyli parking nad peronami stacji, skąd bezpośrednio na dworzec prowadzi aż 10 wind!

Kolejnym punktem, z którego będzie można łatwo i szybko dostać się na dworzec Kraków Główny jest dworzec autobusowy przy ulicy Bosackiej.

Pasażerowie docierający na dworzec komunikacją miejską także bezproblemowo trafią na dworzec. Wejście od strony Galerii Krakowskiej będzie wygodne dla każdego, kto dotrze do przystanku Dworzec Główny Zachód. Wejście od strony Dworca MDA będzie obsługiwane przez przystanek Dworzec Główny Wschód. Każdy, kto dotrze na dworzec Krakowskim Szybkim Tramwajem na przystanek Dworzec Główny Tunel pokona jedynie jeden poziom, aby znaleźć się na holu dworca kolejowego.

 

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko