Strona główna

Dni Otwarte Funduszy Europejskich na dworcu Nowy Kraków GłównyW najbliższy weekend (9-11 maja) w ramach „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” na nowym dworcu Kraków Główny podróżni będą mogli zobaczyć 40-metrowe graffiti 3D. Instalacja doskonale wpisuje się w nowoczesny charakter pierwszego w Polsce podziemnego dworca.

Oprócz graffiti dla podróżnych przygotowaliśmy wystawę fotografii, konkursy, a dla dzieci - zajęcia z animatorem. Ponadto amatorzy fotografii będą mogli wykonać i wydrukować profesjonalne zdjęcie w technice 3D.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich, organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogólnopolska akcja, rozpoczęła się 1 maja i potrwa do 11 maja. Jako beneficjent Programu Infrastruktura i Środowisko, 9-11 maja w godzinach 9.00 - 19.00 PKP S.A. planuje przeprowadzić szereg działań promocyjnych na dworcach Wrocław Główny, Kraków Główny oraz Gdynia Główna. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dni Otwarte Funduszy Europejskich są organizowane w ramach obchodzonego w maju 10-lecia akcesji Polski do Unii.

Kraków Główny jest pierwszym podziemnym dworcem kolejowym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Obiekt łączy wszystkie najważniejsze środki transportu: kolej lokalną, dalekobieżną, podziemny tramwaj miejski, dworzec autobusowy i autobusy miejskie. W nowoczesnej przestrzeni obsługi podróżnych pasażerowie mogą skorzystać z szerokiego wachlarza usług.


Program atrakcji ciągłych w czasie Dni Otwartych (plik PDF, ok. 0,2 MB)

 

Przyjaciele dworca   
   
   
   
   

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko